Water Morion System- naturalnie zjonizowana woda alkaliczna

Więcej+

Technologia Impulsowa zmienia strukturę kryształów węglanu wapnia w mono kryształy przypominające igły.

Więcej+

To jedyne Urządzenie które możesz mieć w Swoim Domu i cieszyć się źródłem 

Naturalnie Zjonizowanej Wody Alkalicznej 

jonizacjawody

 

Woda w naszym Urządzeniu jest :

 • w pełni oczyszczona ze wszystkich substancji szkodliwych 
 • dwukrotnie zmineralizowana
 • nasycona aktywnym wodorem podnoszące  pH.
 • jest wodą strukturalną

 

To wszystko sprawia, że staje się Naturalnie Zjonizowaną Wodą Alkaliczną.

 Water Morion System wytwarza Wodę:

 • oczyszczoną z wszystkich substancji szkodliwy
 • antyoksydacyjną (o ujemnym poziomie REDOX – ORP)
 • z idealnie ułożoną strukturą cząsteczek H2O
 • wzbogaconą wyłącznie w minerały niezbędne dla naszego prawidłowego rozwoju oraz zdrowia
 • o wyższym pH, wytwarzanym  przez unikalne kryształy górskie, którego zadaniem jest odkwaszenie organizmu 

Cały proces, przez który przechodzi Woda w Water Morion System jest naturalny .

Specjalna budowa strukturalna Naturalnie Zjonizowanej Wody Alkalicznej powoduje, że jest ona wchłaniana w ponad 90% dzięki temu organizm lepiej ją przyjmuje i oczyszcza komórki . Jest lepsze nawodnienie ciała  i efektywniejszy  proces oczyszczania.

 

 


Strukturyzacja wody

Aby cząsteczki Wody mogły wchłaniać się bezpośrednio do komórek organizmu w ponad 90% , muszą mieć odpowiedni rozmiar i strukturę.

Urządzenie Water Morion System  dzięki specjalnym naturalnym wkładom, na nowo układają cząsteczki Wody i  nadają jej      sześciokątną budowę.

Dzięki temu każda molekuła Wody jest mniejsza i ma odpowiednią strukturę, taką którą przyjmuje każda komórka naszego ciała i doskonale wchłania Wodę. Wynikiem tego jest doskonale nawodniony organizm, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

struktura


 

jonizacjawody

Jonizacja wody

Woda przepływa przez złoże z kryształów górskich w naturalny sposób nasycając się aktywnym Wodorem.

Dzięki takiemu zabiegowi Woda ma zasadowy odczyn od 8 do 10  pH,

Taka woda pomaga pozbywać się zakwaszenia oraz utrzymać organizm w zdrowiu. , co poprawia naszą zdolność do walki z wolnymi rodnikami i opóźnia proces starzenia.

Dzięki temu redukujemy stres, mamy więcej energii i chęci do życia .

 

 

 

 

 

 

jonizacjawody


Mineralizacja wody – dwukrotna

Specjalne wkłady w kolejnych etapach mineralizują Wodę.

W urządzeniu Water Morion System  woda przepływa dwukrotnie mineralizując się w naturalne pierwiastki - wapń, magnez, potas, sód .

Dzięki temu wzbogacamy ją o pierwiastki niezbędne organizmowi.

Efekt końcowy to szklanka pełna czystej naturalnej  zjonizowanej i alkalicznej Wody, która działa uzdrawiająco i doskonale zaspokaja Twoje pragnienie!

Urządzenie Water Morion System posiada patenty na technologie uzdatniania wody  . Posiada  ekskluzywny wygląd i małe rozmiary .Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza to metoda filtracji polegająca na przepływie pod ciśnieniem wody przez specjalną membranę, przepuszczającą cząsteczki wody i całkowicie zatrzymującą 

rozpuszczone w niej zanieczyszczenia. Zastosowanie odwróconej osmozy pozwala na absolutne oczyszczanie wody ze wszystkich szkodliwych zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, a także zmiękczanie wody.

Nowoczesne technologie umożliwiły zmniejszenie rozmiarów i obniżenie ceny membran do tego stopnia, że odwrócona osmoza stała się rozwiązaniem dostępnym nie tylko w przemyśle, ale także i w domowej kuchni.

Jeśli jeszcze nie wiecie, w jaki sposób można zaoszczędzić na wodzie mineralnej i pić tylko krystalicznie czystą wodę, wybierzcie system filtrujący DWM Morion. Gwarantujemy same korzyści! Nie wymyślono jeszcze lepszego sposobu na uzdatnianie wody niż Water Morion System. Dzięki 9-etapowemu oczyszczaniu, podwójnej mineralizacji, jonizacji i strukturyzacji finalnie uzyskujemy krystalicznie czystą i nasyconą niezbędnymi minerałami wodę. Water Morion System to czystość górskiego potoku w naszej kuchni.


Oczyszczanie wody przy użyciu filtrów odwróconej osmozy pozwala osiągnąć krystalicznie czystą wodę, która nadaje się bezpośrednio do spożycia. Jednym z najtańszym w eksploatacji, a zarazem najskuteczniejszym z filtrów odwróconej osmozy, oferowanym na polski rynku, jest Morion.Odwrócona osmoza to metoda filtracji polegająca na przepływie pod ciśnieniem wody przez specjalną membranę, przepuszczającą cząsteczki wody i całkowicie zatrzymującą rozpuszczone w niej zanieczyszczenia. Zastosowanie takiego sposobu uzdatniania wody sprawia, że filtr zarówno zmiękcza wodę, jak i usuwa z niej wszystkie szkodliwe substancję i związki chemiczne.

filtry do wody WrocławWarto o tym pamiętać, gdyż docierająca do naszych domów i mieszkań woda wodociągowa często zawiera nie tylko nadmiar aktywnego chloru, czy metali ciężkich, ale także wiele innych zanieczyszczeń, powstających np. podczas przepływania przez stare, zardzewiałe rury. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale bardzo często pijemy wodę z przekroczonymi normami azotanów i substancji ropopochodnych, a jest to bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Filtr Water Morion System z mineralizatorem.
filtrze odwróconej osmozy Water Morion System jako ostatni moduł zastosowany został wkład mineralizujący. Jest to wkład, wewnątrz którego poza aktywnym węglem znajduje się także naturalne złoże dolomitowe. Podczas kontaktu wody z dolomitem, do wody przenikają jony wapnia, magnezu, sodu, potasu. Po oczyszczeniu wody za pomocą filtra Morion stężenie jonów wapnia i magnezu w wodzie wynosi o 35 do 50ml/L. Spożywanie takiej wody jest korzystne dla naszego organizmu i wspomaga autoregulację procesów fizjologicznych. Aby osiągnąć pożądany poziom mineralizacji woda w filtrze Morion, inaczej niż w innych filtrach odwróconej osmozy, przepływa przez mineralizator aż dwukrotnie. Pierwszy raz, kiedy oczyszczona przez membranę woda spływa do zbiornika kumulacyjnego, a następnie w momencie przepływania ze zbiornika do kranu. Jest to tak tzw. „Obieg Moriona”. Dzięki niej udaje się osiągnąć maksymalnie wydłużony kontakt wody z dolomitem. Water Morion System doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Ten wygodny i łatwy w obsłudze filtr jest na tyle mały i kompaktowy, że bez problemu mieści się w każdej szafce pod zlewozmywakiem. Wysokiej jakości elegancka bateria, przeznaczona specjalnie do czystej wody, dodaje kuchni nowoczesności i powabu. Uzdatnianie wody  i filtrowanie wody.

Uzdatnianie wody pitnej

W filtrze Water Morion System zastosowano zbiornik kumulacyjny na wodę, w którym nie ma dodatkowego ciśnienia dla przefiltrowanej wody. Pozwala to na skumulowanie większej ilości oczyszczonej wody. Należy podkreślić, że zbiornik może napełnić się wodą w przeciągu godziny. Filtr Morion umożliwia zmniejszenie nawet o dwa razy kosztów eksploatacji w stosunku do pozostałych filtrów z odwróconą osmozą. Dzieje się tak dlatego, że przez wkłady filtrowania wstępnego przepływa mniejsza ilość wody. Przedłuża to ich żywotność i prowadzi do zaoszczędzenia pieniędzy. Morion zapewnia także łatwą obsługę i jest tak zaprojektowany, aby można mieć do niego prosty dostęp w czasie przeglądów technicznych. Wymiana wkładu odbywa się za pomocą jednego przycisku.


Jonizacja Wody


WYMIENNE WKŁADY FILTRUJĄCE

• K1-P - Wymienny wkład filtrujący przeznaczony do wstępnego oczyszczania zimnej wody z zanieczyszczeń mechanicznych np. piasek, rdza. Chroni pozostałe etapy filtracji.
• K1-02 - Wymienny wkład filtrujący do oczyszczania wody pitnej. Usuwa z wody wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, w tym chlor, ołów, bakterie oraz drobiny o wielkości do 5 mikronów. Wymienia się go wraz z korpusem, dzięki czemu stanowi on skuteczną ochronę bakteryjną.
• K-50 - Oczyszcza wodę z wszelkich typów zanieczyszczeń, łącznie z bakteriami, wirusami i cystami. Obniża nadmierną twardość wody z dowolnego poziomu początkowego.
• K7M (K1-07M) - K7-M jest to wkład mineralizujący, stosowany jako ostatni moduł w procesie odwróconej osmozy nowej generacji. Zbudowany jest z aktywnego węgla oraz naturalnego złoża dolomitowego, dzięki któremu do przefiltrowanej metodą odwróconej osmozy wody przenikają jony wapnia, magnezu, sodu i potasu.Jonizacja Wody


 To jedyne Urządzenie które możesz mieć w Swoim Domu i cieszyć się źródłem

Naturalnie Zjonizowanej Wody Alkalicznej

jonizacjawody

jonizacjawody

 

jonizacjawody

jonizacjawody

jonizacjawody

Dezynfekcja wody promieniami UV ultraviolet

Zastosowanie lamp UV w technologii basenowej do nowoczesny i bezpieczny sposób na pozbycie się drobnoustrojów oraz redukcję chloramin na basenie.

Dezynfekcja wody promieniami UV ultraviolet

Lampy z serii: WG-UV znalazły szerokie zastosowanie również w technologii basenowej gdzie eliminuje się duży koszt eksploatacji dozowanej chemii basenowej a jednocześnie uzyskuje się poprzez zastosowanie lamp UV wodę czystą oraz przyjemniejszą dla ludzkiego organizmu, zaletą dezynfekcji wody UV jest to że eliminuje w bardzo dużym stopniu chemiczne substancje dodawane do wody.

  Ultrafiolet niszczy-utlenia chloraminy, które są przyczyną podrażnienia oczu oraz charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu w powietrzu.

Przy zainstalowaniu UV zostało zaobserwowane zmniejszenie się ilości dozowanego chloru o ok. 50% (przy automatycznych stacjach dozowania) bez zwiększenia się ilości bakterii w wodzie w niecce basenowej. Koncentrację chloramin zredukowano do ok. 75%. Redukcja mikroorganizmów typu guardia, kryptosporydium które nie są zabijane przez chlor. Redukcja legionelli w wodzie.

  Zauważalne zwiększenie się przezroczystości wody. W krajach wysoko rozwiniętych po dłuższym eksploatowaniu lamp UV jest zauważana tendencja w obiektach basenowych na całkowite przejście z ozonowania na ultrafiolet. W naszej ofercie posiadamy lampy WG-UV do filtracji wody dla obiektów prywatnych jak i publicznych o wydajności od 0,3m3/h~ 1870m3/h.

  W związku z doborem lampy UV skontaktuj się z przedstawicielem, bardzo ważna jest  uzyskanie odpowiedniego przepływu przez lampę UV przy odpowiedniej ilości  J/m2.

UV urządzenia wykorzystują promieniowanie ultrafioletowe o długości fali 254 nm, które uszkadzają DNA bakterii lub wirusa, brak oddziaływania na ludzki organizm.


Przeczytaj ważne informacje na temat dezynfekcja promieniami UV

Istotna wiedza dla pływalni publicznych i hotelowych więcej na temat dezynfekcji ULTRAVIOLET

Zastosowanie  promieni UV do dezynfekcji wody basenowej. Dezynfekcję wody basenowej ultrafioletem można podzielić na 3 rodzaje:

a) Baseny publiczne

b) Baseny prywatne

c) Wanny z hydromasażem, Jacuzz

Zgodnie z wymaganiami SANEPIDU woda w niecce basenowej musi zawierać chlor.

Wymóg ten jest konieczny bez względu na stosowaną dezynfekcje ultrafioletem lub ozonem.

W przypadku ozonowania musza być zainstalowane dodatkowe instalacja usuwające ozon z wody przed jej dostaniem się do niecki basenowej. Ponieważ obecność ozonu w wodzie jest szkodliwa dla oczu i skóry ( powstaje miedzy innymi woda utleniona).

Zawartość powinna być pomiędzy  03-0,6 mg/l wolnego czynnego chloru  ( jest to łączna ilość wolnego chloru ).Stały chlor w wodzie powinien wynosić 0,2-0,3 mg/L. Utrzymywanie takiego poziomu wiąże się z wytwarzaniem w wodzie chloramin.

Chlor reaguje z azotem amonowym pochodzącym od kąpiących się ludzi i powstają chloraminy. W zakresie pH wody basenowej mogą być obecne mono i dichloraminy. Skuteczność dezynfekcyjna chloramin wynosi ok. 60 % skuteczności wolnego chloru.

Dodany do wody chlor ulega prawie natychmiast dysproporcjowaniu. Powstaje kwas podchlorawy HOCl, który może dysocjować na OCl - + H+. Stopień dysocjacji zależy, od pH wody. Ponieważ woda zgodnie z normą musi posiadać pH pomiędzy 6, 5-7, 6 to około 60% -90% pozostaje pod postacią HOCl ( kwas podchlorawy).

Oznacza to że od 10% do 40% występuje jako anion OCl-,  który jest 80 razy słabszym środkiem dezynfekującym niż HOCl.

Chloraminy są w większości odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach wody oraz większości podrażnień w tym szczególnie oczu. Chloraminy są uważane za czynnik rakotwórczy.

Przyjmuje się że zawartość chloru pozostałego 0,5 g Cl2/m3  po 2 godzinach kontaktu niszczy większość wirusów. Bardziej odporne wirusy Polio są niszczone dopiero po 5 godzinach i w dawce Dezynfekcja wody promieniami UV ultraviolet1 g Cl2/m3. Wynika z tych faktów , że  woda basenowa odpowiadająca  normie  pod względem pH i ilości chloru może niestety zawierać bakterie i wirusy. Drobnoustroje przeniesione od kąpiących się zostają rozprowadzone przez system pomp na całą objętość niecki basenowej.

Firma WODAR stosuje do dezynfekcji  wody basenowej promienniki niskociśnieniowe amalgamatowe o trwałości eksploatacyjnej 12 000 godzin.

Zaletą promienników amalgamatowych jest natychmiastowy ponowny zapłon po wyłączeniu lub zaniku napięcia. Niska temperatura pracy promienników oraz specjalnie dobrana średnica chroni rury kwarcowe je przed osadzaniem się depozytu wapniowo magnezowego tzw. kamienia.

Zastosowanie dezynfekcji ultrafioletem  pozwala zniszczyć wszystkie bakterie i wirusy w wodzie pompowanej po filtrach do niecki basenowej. W celu poprawy stanu bakteriologicznego oraz warunków kąpieli stosuje się dodatkową dezynfekcję ultrafioletem.. Urządzenia powinny być zainstalowane jak najbliżej wylotu wody.

Stosowanie ultrafioletu pozwala zniszczyć bakterie  do poziomu stawianego  wodzie  pitnej oraz skutecznie zredukować chloraminy.  Długość fali emitowana przez promienniki niskociśnieniowe 254 nm jest  najbardziej zbliżona do 260 nm gdzie występuje zjawisko największej skuteczności dezynfekcyjnej. Zjawiskiem niezwykle korzystnym jest rozkład chloramin . Maksymalna długośc fali przy której zachodzi dysocjacja monochloramin wynosi 336,4 nm, dichloramin 280,3 nm,  trichloramin  340 nm. Fale o większych długościach nie rozkładają chloramin.

Zmniejszenie zawartości chloramin podwyższa komfort kąpieli i znacznie zmniejsza nieprzyjemny zapach. Jednocześnie kilkukrotnemu  zmniejszeniu ulega  zjawisko podrażnienia śluzówki oka. Redukcja chloramin sprzyja również zwiększeniu ilości wolnego chloru  co skutkuje większą skutecznością  dezynfekcyjną. Otrzymujemy krystalicznie czystą wodę.  Przyjemność kąpieli w basenach z zastosowaną dezynfekcją ultrafioletem jest znacznie większa.

  Atmosfera panująca w otoczeniu basenu charakteryzuje się znacznie mniejszym nieprzyjemnym zapachem. Odczuwalne jest to przez ludzi, którzy częściej wybierają baseny z dodatkową dezynfekcją UV jako bardziej sympatyczne, nie zdając sobie często sprawy że jest to spowodowane mniejszą ilością chloramin w powietrzu i w samej wodzie.

  Moc niezbędna  do  dezynfekcji wody  1 m3  wody basenowej w urządzeniach firmy WODAR wynosi  od 7,6 W  w  modelu AM1 do 4,1 W w modelu AM15 przy dawce 400 J/m2.  Zalecana minimalna dawka to 400 J/m2. Znacznie lepsze rezultaty są osiągane przy dawce 600 J/m2 i powyżej. Zwiększanie dawki powyżej 400 J/m2 sprzyja zwiększeniu redukcji chloramin i tym samym poprawie warunków kąpielowych.

Porównanie skuteczności dezynfekcji UV  stosowanymi przez firmę WODAR  promiennikami amalgamatowymi a promiennikami średniociśnieniowymi. Porównanie dotyczy parametrów na przy założonym poborze mocy 100 Watt.

Wyraźnie widać bardzo niską sprawność energetyczna urządzeń średniociśnieniowych . Urządzenia firmy WODAR zużywają ok. 2,5 razu mniej prądu do uzyskania takiej samej mocy promieniowania UV.  Promienniki amalgamatowe mają trwałość eksploatacyjną 2,4 razy większą niż promienniki średniociśnieniowe. Zestawienie zużycia prądu przez urządzenia firmy WODAR  i średniociśnieniowe innych  firm. Przyjmujemy,  że urządzenia wykorzystują do dezynfekcji wody identyczną moc promieniowania UVC wynoszącą  385 Wat.

Skuteczność rozkładu chloramin.

Rozkład chloramin zachodzi dla fal długościach mniejszych niż 280,3 nm.

Promienniki amalgamatowe praktycznie całą moc wysyłają o częstotliwości 254 nm. 

Promienniki średniociśnieniowe ponad 70% emisji maja pomiędzy 250-280 nm.

Średnia częstotliwość  promieniowania przypada na fale 257 nm moc 70% całości UV

Moc 30% średnia długość fali 225,6 nm

Skuteczność rozkładu chloramin zależy od energii niesionej przez fale.

Energię promieniowania opisują poniższe wzory.

Energia fal i jednocześnie skuteczność usuwania chloramin pobór przez każdy z promienników identycznej mocy.

Skuteczność usuwania chloramin przeliczona na procenty przy poborze przez każdy promiennik 100 wat mocy.

Na tej podstawie widzimy jak mało sprawne są promienniki średniociśnieniowe oraz o ile lepsze  są  nowe promienniki w modelach AM

Jeżeli założymy identyczny pobór mocy to  skuteczność usuwania chloramin będzie wynosiła:

Promienniki średniociśnieniowe podczas pracy muszą mieć temperaturę banki pomiędzy 700-900 C. Oznacza to bardzo wysoką temperaturę  na powierzchni rury osłonowej i błyskawiczne powstawanie depozytu wapniowo-magnezowego. Urządzenia te muszą być wyposażone w układ czyszczenia rur osłonowych .Bez czyszczenia mechanicznego rury zostaną pokryte kamieniem w ciągu kilku godzin .

Promienniki amalgamatowe do osiągnięcia  100% wydajności potrzebują temperatury 65C na bańce.  W praktyce powierzchnia rury osłonowej ma temperaturę poniżej 40C , co zabezpiecza przed osadem wapiennym( osad powstaje na powierzchniach o temperaturze powyżej 55 C).

Promiennik średniociśnieniowy po wyłączeniu potrzebuje od 5 do 15 minut na ponowny restart.

Amalgamatowy  poniżej  0,035 minuty.

Przy identycznej mocy pobieranej przez urządzenie średniociśnieniowe i AM ,uzyskujemy większą wydajność  modeli AM o 15,6% większą efektywność w usuwaniu chloramin


Dobieramy urządzenia do pomp wody basenowej, instalujemy lampy WG-UV, przeprowadzamy rozruch i przeszkolenie klienta.  Montaż w jeden dzień, co najważniejsze dbasz o bezpieczną i zdrową wodę. Na basenach publicznych koszty zakupu reagentów ogromnie się obniżą najlepiej to można zauważyć na basenach stosujących automatyczne stacje kontrolno-pomiarowe 

UWAGA: Wszystkie lampy są przez naszą firmę dostarczane, montowane i odpalane w jeden dzień.

Zastosowanie:

Baseny prywatne dla hoteli pensjonatów

Baseny publiczne

Wanny z hydromasażem, Jacuzz

Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody- Zmiękczanie Wody Alternatywa

System przeciw osadom z węglanu wapnia(CaCO3) tzw. kamień kotłowy.

Urządzenia z serii IMPULS to nowoczesny system rozszczepiający wodorowęglan wapnia "kamień kotłowy CaCO3" na mono kryształy. Urządzenia te zmieniają całkowicie podejście technologiczne do stosowania dotychczasowych stacji zmiękczania wody regenerowanych chlorkiem sodu (zwykła sól). Technologia z serii IMPULS pozwala na nieograniczone przepływy dla średnic 1/2"~120", pozwala na nieograniczone możliwości zastosowania tam gdzie jest twarda woda. Jeżeli masz już instalacje zarośniętą kamieniem to urządzenie je rozpuści bez żadnej chemii. Ca(HCO3)2 + IMPULS => CaCO3 + CO2 + H2Oimpulelektrycznyprzemysl

 

Bezsolna alternatywa dla urządzeń zmiękczających wodę. Jeżeli masz problem w technologii z twardą wodą to urządzenie rozwiąże Twój problem. Urządzenia zostały sprawdzone rezultaty są potwierdzone. Zapraszamy do zapoznania się z technologią impulsową, która zmienia podejście do problemu jakim jest kamień tworzący się z twardej wody. Posiadamy urządzenia na stanie magazynowym dla wydajności do 1100 m3/h, dla większych wydajności urządzenia wykonujemy na zamówienie. Jeżeli masz już instalacje zarośniętą kamieniem to urządzenie je rozpuści bez żadnej chemii.

IMPULS jest ekologicznym systemem uzdatniania wody, zabezpieczającym instalację wodną i urządzenia przed osadzaniem się kamienia wapiennego oraz rdzy. Technologia IMPULS to proces fizycznego odkamieniania wody. Specjalne elektroniczne impulsy odwracają przebieg krystalizacji wapnia w wodzie oraz blokują powstawanie bieżącego kamienia Ca(HCO3)2 wodorowęglanu wapnia. Ca(HCO3)2 +IMPULS = CaCO3 + CO2 + H2O

 

 

 


Poniżej przedstawione są fotografie wody wykonane za pomocą mikroskopu elektronowego. Struktura kamienia przed zastosowaniem technologii impulsowej (po lewej stronie) oraz struktura kamienia po zastosowaniu technologii impulsowej (po prawej stronie).

impuls elektryczny

          Dla przykładu tradycyjny zmiękczacz wody przy pełnym obciążeniu np. 50 m3/h i przy twardości średniej 20 st N praca 24H zużyje 35 Ton soli pastylkowej na miesiąc. Koszt eksploatacji urządzenia Impuls w skali roku są znikome i wynoszą ok 60 zł. Rachunek jest prosty. 

Doświadczenie pokazuje że zmiękczanie wody na żywicach jonowymiennych staje się nieopłacalne powyżej 15~20 m3/h. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na miękką wodę wzrasta zużycie soli i technologia ta staje się nieopłacalna.

Czy system IMPULS może zastąpić technologię standardową ? TAK

W wielu przypadkach gdzie problemem jest tworzący się kamień z twardej wody system impulsowy rozwiązuje problem w całym zakresie.

Trzeba też wspomnieć że istnieją technologie procesowe gdzie należy usunąć całkowicie węglan wapnia. W takich przypadkach stosujemy technologię zmiękczania jonitowego.

IMPULS nie redukuje węglanu wapnia urządzenie to zmienia jego formę z wodorowęglanów na mono kryształy. Mówiąc prostym językiem twardość wody na wejściu przed urządzeniem jest taka sama jak i po urządzeniu ale forma przetworzenia węglanów impulsem elektrycznym zmienia możliwość tworzenia twardych osadów.

Urządzenie IMPULS podłączasz do prądu i od razu działa zaczyna czyścić instalacje, tworzy monokryształy z wodorowęglanów wapnia (twardości ogólnej zawartej w świeżej dopływającej wodzie) które nie przylegają już do instalacji.

Technologia i Warunki

Powstały węglan wapnia w postaci monokryształu traci zdolność przyczepiania się do innych powierzchni.

Technologia firmy IMPULS oparta jest w zależności od urządzeń i zapotrzebowania na pojemnościowych impulsach elektrycznych, elektrostatycznych, magnetycznych, nie wykorzystuje soli ani jakichkolwiek substancji chemicznych. W różnych modelach są zastosowane różne generatory mocy impulsów volt-owych. Dostarczamy bardzo szeroki zakres urządzeń praktycznie na każdą średnicę.

 • ekologiczne rozwiązanie problemów z kamieniem wapiennym
 • bez użycia soli i chemii
 • odpowiednie dla średnicy rur od 1/2" do 120" (8-3048 mm)
 • elektronika zatopiona w żywicy termicznej zainstalowana w szafce IP65 gwarantuje wytrzymałość, jakość i bezpieczeństwo (w zależności od modelu)
 • bezinwazyjna instalacja (bez przecinania rur)
 • wykonujemy najmocniejsze urządzenia na rynku światowym, potrafimy uzyskać z generatora jeden impuls 120V
 • na specjalne zamówienie wykonujemy urządzenia impulsowe w ochronie zabezpieczenia ATEX, dla stref wybuchowych
 • obecnie wszystkie instalacje powyżej 40" do 120" wykonujemy na zamówienie z gwarancją pisemną działania dobranej przez nas technologii w razie nie działającej technologii klientowi zwracany jest koszt zakupu urządzeń
 • przy większych przepływach powyżej 10" należy podać średnicę rurociągu, grubość ścianki rurociągu, z jakiego materiału jest wykonana oraz analizę fizykochemiczną wody lub ścieku
 • działa przez każdy rodzaj materiału, miedź, stal nierdzewna, stal czarna ocynkowana, plastik, PVC, PE-x, wielowarstwowe rury (na dowolną mieszankę materiału) itd. Nie działa na rurach ołowianych.

Istnieje wiele powodów, dlaczego technologia z urządzeniami IMPULS jest dobra i warto ją stosować.


W 2016 roku wprowadziliśmy najbardziej innowacyjną technologię w przemianie wodorowęglanu na monokryształ. Urządzenia są wyposażone w czujnik przepływu jak i dwa rodzaje cewek otwartych, które w stosunku do konkurencji emitują dwoma polami elektrycznymi z mocą 48V/ impuls na przepływającą twardą wodę. Impuls Pro jest obecnie najmocniejszym urządzeniem sprzedawanym na rynku Europejskim wyposażonym w 48 programów dostosowanych do potrzeb klienta.

WG-IMPULS STANDARD

od 1 m3/h do 61 m3/h

WG-IMPULS PRO

od 27 m3/h do 1100 m3/h

WG-IMPULS PRO INDUSTRIAL od 1100 m3/h +>

Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody-WODAR

Przy zastosowaniu technologii IMPULS zawsze będziesz miał czystą instalacje.

Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody-WODAR


Jeżeli masz problem z zarośniętymi rurociągami, wymiennikami ciepła: płytowe, rurowe, zbiorniki wody ciepłej czy też inne zadzwoń lub skontaktuj się drogą mailową a pomożemy Ci rozwiązać problem z kamieniem kotłowym na którym rozwija się legionella i inne bakterie. Jeżeli nie możesz sobie poradzić z legionella pomożemy Ci ją usunąć, posiadamy do tego celu specjalistyczny sprzęt. Przeprowadzamy dezynfekcje sieci wody ciepłej na dużych obiektach publicznych.

Przy zastosowaniu systemu IMPULS redukujemy możliwość rozwoju bakterii w instalacjach wodnych.Rozwiązanie impulsu elektrycznego daje niesamowite możliwości i wyniki działania na istniejący kamień w wodzie( węglan wapnia). Wiele obiektów zostało wyposażonych w tą technologie w których problemy z zarastaniem urządzeń technicznych przestał istnieć.


IMPULS PRO alternatywa zmiękczania wody od 27~1100 m3/h dla średnic 3"~20"

Urządzenia z serii IMPULS PRO skierowane są do lekkiego przemysłu gdzie przepływy wody sięgają do 1100 m3/h. Urządzenia z serii PRO w 95% są zamknięte w szafach podlegających przepisom o szczelności IP. Wysoka jakość, bardzo długa żywotność.

Linia WG-IMPULS PRO skierowana jest do przemysłu lekkiego gdzie średnice rurociągów nie przekraczają 20” Obejmuje swoim zakresem rury do wymiaru 20’’ (500 mm). Zaprojektowana została aby sprostać wymaganiom klientów komercyjnych. Urządzenia serii IMPULS PRO pozwala dopasować program generowanych impulsów do ilości przepływającej wody uwzględniając też materiał z jakiego zostały wykonane rury.

Pole zastosowań obejmuje:

Budynki, bloki mieszkalne, biurowce i instytuty, baseny publiczne, pola golfowe, fitness cluby,

drukarnie, przemysł przetwórczy, spożywczy, tekstylny, spirytusowy, przemysł tworzyw sztucznych, szpitale, domy opieki społecznej, uzdrowiska, rolnictwo przy uprawach roślin, hodowla zwierząt, systemy irygacyjne, zabezpieczenie urządzeń rolniczych nawadniających, hotele i pensjonaty, restauracje i kawiarnie, statki wycieczkowe i wiele innych tam gdzie kamień stanowi problem a nośnikiem jest woda.

Wśród korzyści przy zastosowaniu urządzeń z serii IMPULS PRO można wyróżnić:

 • wydłużenie żywotności profesjonalnego wyposażenia i sprzętu poprzez neutralizacje kamienia wodnego,
 • redukcję biofilmu który zawsze rozwija się na podbudowie kamienia z wody, a co za tym idzie zagrożenia bakteriologicznego,
 • zmniejszenie ilości czasu i pracy przeznaczonych na czyszczenie urządzeń technicznych z kamienia CaCO3,
 • redukcję czynności serwisowych przy systemach nawadniania i nawilżania,
 • znacząca poprawa jakości zasilanie wodą wszystkich urządzeń technicznych które mają bezpośredni kontakt z wodą,
 • ochrona wymienników płytowych, jarda, spiralnych przy braku strat energii cieplnej dzięki czystym wymiennikom ciepła.

 

 Model

 Maksymalna średnica rury

 Przepływ Max.m 3/h(*dla rur stalowych)

 Zdjęcie Urządzenia

 

WG-IMPULS

PRO 50MI

 

2"(50 mm)

 

0,2~11(16)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 65MI

 

21/2” (65 mm)

 

0,3~18 (26)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 80MI

 

3" (80 mm)

 

0,5~27 (40)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

600 PRO

4" (100 mm)

56~113

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

PRO 100MI

4" (100 mm)

0,8~42 (62)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

PRO 125MI

5" (125 mm)

1,4~66 (100)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

PRO 150MI

6" (150 mm)

2~100 (140)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

PRO 200MI

8" (200 mm)

3,2~170 (250)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 250MI

 

10" (250 mm)

 

6~270 (400)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 300MI

 

12" (300 mm)

 

8,0~380 (560)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 400MI

 

16" (400 mm)

 

13~680 (1000)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 500MI

 

20" (500 mm)

 

24~1100 (1600)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

 


IMPULS PRO alternatywa zmiękczania wody od 1100 m3/h + > dla średnic 20"~120"

Linia IMPULS PRO INDUSTRIAL to specjalna seria dedykowana do zabezpieczania bardzo drogich instalacji ciężkiego przemysłu takiego jak elektrociepłownie, huty stali, transport wody ciepłowniczej dalekiego zasięgu, kopalnie, przemysł wydobywczy, fabryki rafinerii, wszędzie tam gdzie instalacje są aktywom dla każdego przedsiębiorstwa. My zabezpieczymy je przed niszczeniem i drogim serwisem. Seria IMPULS PRO INDUSTRIAL jest zawsze wykonywana na zamówienie z gwarancją poprawności działania technologii dostarczanej przez firmę IMPULS.

Linia WG-IMPULS PRO industrial to przemysł ciężki do 120”

To urządzenia, które można zainstalować na rurociągach do średnicy 120’’(3048 mm).

Jest to seria zaprojektowana do wszelkich zastosowań przemysłowych, m. in. stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków, kopalnie (na życzenie klienta wykonujemy atest atex do stref zagrożonych wybuchem), miejskie przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, huty aluminium, przemysł chemiczny, itp. Korzyści, które płyną z zastosowania linii Industrial to:

 • wzrost wydajności produkcji poprzez redukcję osadów następuje szybsza sedymentacja,
 • zmniejszenie chemii lub całkowite zaprzestanie dozowania, która służy do zabezpieczenia przed odkładaniem się kamienia w oczyszczalniach ścieków i innych branżach
 • brak dodatkowych kosztów i przerw w produkcji poprzez przestoje serwisowe usuwające kamień z urządzeń technicznych,
 • oszczędności poprzez rzadsze przeglądy i czyszczenie urządzeń,
 • zwiększona wydajność dostaw wody jak i odciążenie pracy pomp poprzez zmniejszenie strat ciśnień na rurociągach tłocznych
 • szybka amortyzacja poniesionych kosztów zakupu urządzeń do descalingu i ochrony bieżącej instalacji i urządzeń technicznych
 • łatwe odkamienianie powierzchni wymienników ciepła bez konieczności stosowania ostrych środków
 • redukcja zużycia środków chemicznych w wielu zastosowaniach przemysłowych gdzie chemię liczy się w tonach,
 • maksymalne wydłużenie eksploatacji rurociągów, zasów i drogich urządzeń wykorzystywanych w technologiach pomiarowych i przepustowych

 

Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody- WODAR

 

Urządzenia IMPULS do zabezpieczenia przed twardą wodą montujemy na wszelkiego rodzaju instalacji, poniżej przykładowe zdjęcia z montażu. Klient jedynie co musi wykonać, to doprowadzenie w miejscu wskazanym przez naszego fachowca zasilanie elektrycznego. Urządzenia z serii IMPULS PRO INDUSTRIAL można montować na zewnątrz, szafy muszą być jedynie zabezpieczone przed opadem deszczu. IMPULS PRO jest zabezpieczony przed mrozem, posiada wbudowaną grzałkę, która przy obniżeniu temperatury poniżej 1 st. C automatycznie się załącza zabezpieczając układ sterujący.

 

Systemy z serii IMPULS PRO wykonane są z najwyższej jakości elektroniki co zapewnia im bardzo długą żywotność. Jego ciągła praca od wielu lat , bo od 25 na wielu obiektach pokazuje że są to urządzenia długo wieczne. IMPULS PRO został tak zaprojektowany aby mógł pracować w bardzo ciężkich warunkach, a przede wszystkim zabezpieczać linie dalekiego zasięgu przed odkładaniem się kamienia który tworzy się z twardej wody. SERIA IMPULS PRO INDUSTRIAL to urządzenia skierowane do obiektów inżynieryjnych takich gdzie średnice rurociągów tłocznych przekraczają 20"

 

Zabezpieczenie wewnętrznych urządzeń przed kamieniem i korozją, to duże oszczędności oraz nieprzerwane dostawy ciepłej czy zimnej wody. Odciążenie pracy pomp, zarośnięte rury podnoszą opór na przepływie. IMPULS PRO zabezpiecza zasuwy przed ich degradacją i niszczeniem, zabezpiecza wiele czujników, sond i urządzeń pomiarowych, które znajdują się w środku rurociągu.  Wszędzie tam gdzie występuje twarda woda, możesz z dużym powodzeniem zastosować nasze urządzenia, które w stosunku do technologii zmiękczania jonitowego są bardzo tanie w eksploatacji. Technologia z serii IMPULS INDUSTRIAL na prostym rurociągu tłocznym utrzymuje się do 10 km, to pokazuje ogrom możliwości zastosowania naszych urządzeń.

 


 

Gwarancja na wszystkie urządzenia impulsowe 10 lat!

Urządzenie impulsowe dla wydajności szczytowej 100 m3/h praca ciągła Aquapark, zabezpieczenie technologi wody cyrkulacyjnej oraz wejściowej na cały obiekt.

foto3

 

foto2

 

Urządzenie impulsowe dla wydajności szczytowej 10 m3/h praca ciągła zakład spożywczy, cały zakres.

foto4

 

impuls elektryczny, zmiękczanie wody-przemysł

 

impuls elektryczny, zmiękczanie wody-przemysł

 

impuls elektryczny, zmiękczanie wody-przemysł

 

impuls elektryczny, zmiękczanie wody-przemysł

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące technologii impulosowej skantaktuj się z nami:

 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel: 501 658 668

Zapraszamy również na naszą drugą stronę poświęconą technologii impulsowej: www.impulswodar.pl

Zmiękczanie Wody

Wiele układów technologicznych w przemyśle bezwzględnie musi stosować zmiękczoną wodę. Zabezpiecza ona różnego rodzaju urządzenia, których koszty naprawy są bardzo drogie i powodują wyłączenie procesów technologicznych. Nasza 18 letnia praktyka we wdrażaniu takich układów pozwala na dobór idealnej stacji zmiękczania pod względem doboru pojemności jonowymiennej stacji jak i przepływów.

Zmiękczanie Wody przemysł

Stacje zmiękczania dobieramy do twardości wody zgodnie z inżynierią technologii uzdatniania wody i w każdym przypadku wszystkie nasze stacje zmiękczania mają zapas jono-wymienny ok 40% jest to bardzo istotne i praktyczne ponieważ nikt nie wie kiedy zostanie skonsumowany ostatni litr zmiękczonej wody.(niejednokrotnie z roku na rok może nam się zmienić twardość wody posiadając zapas na złożu wystarczy przesterować urządzenie i w dalszym ciągu mamy miękką wodę).

To jest jedna z wielu istotnych spraw, następną jest krzywa konsumowania przez stację zmiękczania soli do regeneracji przy wykorzystywaniu pojemności 60% zużywamy dwa razy mniej soli. Np. na 28,3 L złoża(kationitu) musimy zużyć 2,3 kg soli przy skorzystaniu z pojemności 60% jeżeli chcielibyśmy skorzystać ze 100% kationitu musimy zużyć soli 5,9 kg. Reasumując, dobrze dobrana stacja zmiękczania to Twoje pieniądze które będziesz płacił za regenerat (sól)


Spis treści:

 1. Wiadomości ogólne, wymiana jonowa - zmiękczanie
 2. Woda twarda
 3. Wymiana jonowa
 4. Typowe reakcje zachodzące podczas zmiękczania
 5. Modele stacji zmiękczania do pracy 24h

 Zmiękczanie Wody dla przemysłu1.Wiadomości ogólne

Wiadomości ogólne, wymiana jonowa - zmiękczanie

Podczas wymiany jonowej obecne w wodzie jony i cząsteczki mające określony ładunek wiązane są przez jonit który równocześnie uwalnia do roztworu jony ze swoich centrów aktywnych. W zależności od wymaganego stopnia zmniejszenia twardości wody (zmiękczenia) stosowane są różnego rodzaju jonity (żywice jonowymienne). Klasyczne zmiękczanie wody oparte jest na wymianie jonowej realizowanej na kationicie silnie kwaśnym pracującym w cyklu sodowym.

Zapewnia to prawie całkowitą wymianę jonów wapnia Ca++ i magnezu Mg++ . Zapobiega to tworzeniu się osadu w postaci trudno usuwalnego kamienia jaki tworzą sole tych pierwiastków. Jony wapnia i magnezu są wypłukiwane z gleby oraz ze skał przez infiltrującą w głąb wodę, a osiągnąwszy warstwę wodonośną są w niej kumulowane. 


Zmiękczanie Wody przemysł2. Woda twarda

Mianem wody twardej  określa się taką która zawiera dużo jonów wapnia i magnezu. Pierwiastki wapń, magnez i sód są jonami dodatnimi zwanymi kationami. Wymiana zachodzi w trakcie przepływania wody przez żywicę jonowymienną znajdującą się w zbiorniku. Żywica, polistyren-DVB, w nowoczesnych urządzeniach zmiękczających, składa się z miliona drobnych plastikowych kuleczek (perełek).

Każda z nich posiada wiele ujemnie naładowanych miejsc (centr aktywnych) przyciągających dodatnie kationy. W trakcie regeneracji centra te zajmowane są przez kationy sodu. Gdy jony wapnia i magnezu zetkną się z jonitem wypierają znajdujące się tam kationy sodu. W trakcie procesu wymiany małe ilości silniej naładowanych kationów (np. żelazo, mangan) są również usuwane jak wapń i magnez powodując blokowanie się jonitu.

Dlatego woda przed zmiękczeniem powinna być wstępnie uzdatniona tak aby ilość żelaza nie była wyższa od 0,1 mg/l , manganu 0,1 mg/l i utlenialność była poniżej 3 mgO2/l.

Wolny chlor znajdujący się w wodzie powoduje degradację żywicy (kationitów) dlatego zaleca się aby stężenie nie przekraczało w wodzie 0,25 mgCl2/l. 


Zmiękczanie Wody przemysł3. Wymiana jonowa jest możliwa z dwóch powodów:

1. Kationy różnią się między sobą ładunkiem elektrycznym,

 2. Kationy o silniejszym ładunku np. wapń, magnez są z większą siłą przyciągane przez centra aktywne jonitu niż np. słabo naładowane kationy sodu.

Dzięki temu jony wapnia i magnezu wymieniane są na nie powodujące twardości jony sodu. W końcu wszystkie centra aktywne zajęte są przez wapń i magnez i dalsza wymiana nie może mieć miejsca. Potocznie mówi się, że jonit się wyczerpał i musi zostać zregenerowany.

Jonit regenerowany jest wodnym roztworem chlorku sodu (pastylkowej soli kuchennej). Solanka zasysana jest ze zbiornika solanki i mieszana ze strumieniem wody a następnie przepływa w dół przez jonit, którego centra aktywne zajęte są przez wapń i magnez. Mimo, że pierwiastki te posiadają jednostkowo większy ładunek niż sód to ze względu na nasycenie roztworu są on wstanie wyprzeć z centr aktywnych zatrzymane w trakcie pracy jony powodujące twardość. W odpływie pojawia się wapń i magnez, a wszystkie centra aktywne zajęte są przez sód, żywica jest zregenerowana - gotowa do zmiękczania.


4. Typowe reakcje zachodzące podczas zmiękczania:

 • kationit silnie kwaśny

 Kt-Na2 + Ca(HCO3)2 --> Kt-Ca + 2NaHCO3

 Kt-Na2 + MgCl2 --> Kt-Mg + 2NaCl

 Kt-Na2 + CaSO4 --> Kt-Ca + Na2SO4

 • w czasie regeneracji

 Kt-Ca + 2NaCl --> Kt-Na2 + CaCl2

 Kt-Mg + 2NaCl --> Kt-Na2 + MgCl2

 • anionit słabo kwaśny

 Kt-H2 + Ca(HCO3)2 --> Kt-Ca + 2H2O + 2CO2#

 Kt-H2 + Mg(HCO3)2 --> Kt-Mg + 2H2O + 2CO2#

 • w czasie regeneracji

 Kt-Ca + 2HCl --> Kt-H2 + CaCl2##

 Kt-Mg + 2HCl --> Kt-H2 + MgCl2

 • dwutlenek węgla usuwany w desorberze
 • w przypadku zmiękczania za pomocą kationitu słabo kwaśnego należy się liczyć z koniecznością neutralizacji ścieków po regeneracyjnych.

 Zmiękczanie Wody przemysł

 

Jednostka 1 ppm określa 1 cząsteczkę CaCO3 na 1 milion cząsteczek wody.


 

Zmiękczanie wody jest istotne dla wielu procesów produkcyjnych jak i użytkowych.Zmiękczanie Wody przemysł

Zmiękczanie wody

Systemy zmiękczające należące do serii WGTT  stosowane są tam, gdzie wymagana zdolność jonowymienna wynosi od 10 000 (10K) grains (1 grains=17,1 ppm), a przepływ nie przekracza 56,8m3/h z jednego urządzenia, jeżeli chcemy uzyskać większe przepływy to stacje można składać na modułach dla oczekiwanej wydajności.

Seria WGTT posiada zbiorniki wypełnione jonitem, przy czym gdy jeden ze zbiorników pracuje jako zmiękczacz, drugi jest regenerowany lub oczekuje na włączenie do pracy.

Proces Zmiękczania

Twarda woda zawiera m.in. jony soli Wapnia (Ca), Magnezu (Mg) i Żelaza (Fe). Proces zmiękczania polega na usunięciu kationów tych soli za pomocą żywic jonowymiennych. Gdy zdolność jonowymienna jonitu zostanie wyczerpana, poddawany on zostaje procesowi regeneracji za pomocą solanki.

Żywica Jonowymienna

Zastosowana żywica jest wysokiej klasy, silnie kwaśnym jonitem kationowym w formie sodowej. Posiada wysoki wskaźnik liczby całych ziaren, jest odporna mechanicznie i ma podwyższoną odporność na działanie chloru. Odznacza się dużą pojemnością jonowymienną oraz dzięki doskonałej odporności chemicznej i mechanicznej, zachowuje dużą stabilność przez długi okres eksploatacji.

Regeneracja

Regeneracja może być zainicjowana za pomocą zegara (kontroler czasowy) lub za pomocą miernika wody (kontroler objętościowy) po osiągnięciu zadanej objętości wody zmiękczonej. W serii WGTT zastosowano niezawodny kontroler elektryczno-mechaniczny firmy CLACK. Obydwa zbiorniki obsługiwane są sterowniki pracujące w oparci o licznik przepływu. Cykl pracy zaworu składa się z następujących etapów: płukanie przeciwprądowe, regeneracja solanką, wolne płukanie, gwałtowne płukanie, uzupełnienie solanki i zmiękczanie.

 

 

 

 


Zmiękczanie Wody przemysłZawór Kontrolny CLACK lub FLECK

Zawór kontrolujący cykl, sterowany jest przez kontroler. Hydraulicznie zbalansowany tłok przesuwa się wzdłuż odpornych na korozję przekładek. Szczelność zapewniona jest dzięki precyzyjnemu cylindrowi. Zawór ten poruszany za pomocą silniczka elektrycznego, działa niezawodnie w najtrudniejszych warunkach. Zastosowanie wysokiej jakości mosiądzu, jako materiału konstrukcyjnego, gwarantuje niezawodną pracę przez długi okres czasu. Zawory regenerują i kontrolują obydwa zbiorniki wypełnione jonitem.

Kolumny Jonitowe

We wszystkich modelach serii WGTT  zastosowane są odporne na korozję zbiorniki z laminowanego włókna szklanego z termoplastyczną wykładziną wewnętrzną. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 150 psi (1 atm=14,7 psi), a temperatura robocza do48°C. Zbiorniki są dopuszczone do eksploatacji przez NSF i UE oraz spełniają wszystkie wymagania PZH do wody pitnej.

Zbiornik Solanki

Zbiornik solanki służy zarówno do magazynowania soli, jak również do produkcji solanki Wykonany jest z odpornego HDPE. Perforowana płyta podłogowa zapewnia nasycenie solanki Jeżeli zachodzi konieczność zmagazynowania większych ilości soli. wówczas można zastosować zbiornik o większych gabarytach, niż podaje specyfikacja.

System Solankowy

Uzupełnianie solanki jest kontrolowane i sterowane przez kontroler W celu zapobieżenia przelania zbiornika zastosowano pływak współpracujący z zaworem odcinającym.

Licznik Wody

W modelach wyposażonych w przepływomierze wody regeneracja jest automatycznie inicjowana, kiedy zadana objętość wody przepłynie przez zmiękczacz. Zbiorniki są przełączone i ten z wyczerpanym jonitem rozpoczyna natychmiast cykl regeneracji Po zakończeniu regeneracji zbiornik oczekuje na włączenie do pracy.

Dostarczamy stacje uzdatniania o dużych przepływach dla zakładów produkcyjnych. Wydajności są nieograniczone.


5. Modele stacji zmiękczania w różnych konfiguracjach.

Pojedynczy system WS2H

1. Pojedynczy system z zaworem MAV jako No Hard Water Bypass - odcięcie wody nieuzdatnionej na czas regeneracji.

2. Pojedynczy system z dodatkową płytką systemową (System Board), zaworem MAV do regeneracji z oddzielnego źródła (SEPS) i drugim zaworem MAV jako No Hard Water Bypass odcięcie wody nieuzdatnionej na czas regeneracji.


Podwójny (Twin) system WS2H

1. Podwójny system (Twin Alternating) z zaworem MAV do przełączania między głowicami(butlami).

2. Podwójny system (Twin Alternating lub Progressive Flow) z dwoma zaworami MAV jako No Hard Water Bypass - odcięcie wody nieuzdatnionej na czas regeneracji.

3. Podwójny system z dodatkowymi płytkami systemowymi (System Board) (Twin Alternating lub Progressive Flow) z dwoma zaworami MAV do regeneracji z oddzielnego źródła (SEPS) i dwoma jako No Hard Water Bypass - odcięcie wody nieuzdatnionej na czas regeneracji.


Potrójny (Triplex) system WS2H

1. Potrójny system (Triplex Alternating lub Progressive Flow) z dodatkową płytką systemową (System Board) i trzema zaworami MAV jako No Hard Water Bypass - odcięcie wody nieuzdatnionej na czas regeneracji.

2. Potrójny system (Triplex Alternating lub Progressive Flow) z dodatkowymi płytkami systemowymi (System Board), zaworami MAV do regeneracji z oddzielnego źródła (SEPS) i zaworami MAV jako No Hard Water Bypass - odcięcie wody nieuzdatnionej na czas regeneracji.


Poczwórny (Quad) system WS2H

1. Poczwórny system (Quad Alternating lub Progressive Flow) z dodatkową płytką systemową (System Board) i zaworami MAV jako No Hard Water Bypass - odcięcie wody nieuzdatnionej na czas regeneracji.

2. Poczwórny system (Quad Alternating lub Progressive Flow) z dodatkowymi płytkami systemowymi (System Board), zaworami MAV do regeneracji z oddzielnego źródła (SEPS) i zaworami MAV jako No Hard Water Bypass - odcięcie wody nieuzdatnionej na czas regeneracji.


Dodatkowe możliwości daje nam nowy system zarządzania całą stacją uzdatniania wody oraz pozwala nam na różnego rodzaju konfigurację pracy całej technologi suw. Kiedyś potrzebowaliśmy bardzo skomplikowanych a na domiar dużych szaf sterowniczych, dziś wprowadziliśmy już nowy system sterowania(kontroler) z którego w bardzo prosty sposób możemy sterować filtrami uzdatniania wody w ilości od 1 -6 zbiorników. Daje nam to bardzo duże możliwości dostosować SUW do różnego rodzaju zapotrzebowania na przepływy liniowe, szczytowe lub czasowe.


Zastosowanie do produkcji stacji zmiękczania wysokiej klasy materiałów i podzespołów gwarantuje długotrwałe bezawaryjne użytkowanie.

Zalety duże oszczędności przy stosowaniu detergentów zmniejszenia kosztów serwisowych oraz zabezpieczenie drogich urządzeń.

Proponujemy profesjonalne systemy uzdatniania wody dla:

Przemysł gastronomiczny, restauracje, hotele,

 • zmywarek
 • piecy konwekcyjno-parowych
 • piekarnie zabezpieczenie piece szfilowniki
 • cukiernie
 • ekspresów do kawy
 • kostkarek do lodu
 • automatów sprzedających napoje
 • zabezpieczenie całych obiektów gastronomicznych

Zakłady przemysłowe wody technologiczne:

 • zabezpieczenie wytwornice pary oraz instalacji przesyłowej
 • kotły parowe oraz instalacji plus inhibitory korozji
 • wody procesowe obiegowe
 • procesowej wody lodowej chłodni amoniakalnych
 • układy wody chłodniczej dla obiegów otwartych i zamkniętych i zabezpieczonej bakteriologicznie biocydy plus inhibitory korozji wody obiegowej
 • linie produkcyjne wymagające wody miękkiej i zabezpieczonej bakteriologicznie biocydy
 • zabezpieczenie wody obiegowej MPEC plus dostawa inhibitorów korozji dla obiegów zamkniętych
 • myjnie samochodowe

Zakłady przemysłu spożywczego:

 • mleczarniach
 • masarniach
 • zakładach wyrobów czekoladowych
 • przetwórstwo owocowe
 • zakłady przetwórstwa rolniczego
 • zakłady mięsne

Obiekty użyteczności publicznych:

 • hotele, wody technologiczne, woda pitna zabezpieczenie przed bakteriami legionella OXODES
 • budynki wielorodzinne kotłownie
 • pensjonaty i wiele innych

Sterylizatory do dezynfekcji wody, Lampy UV

 Lampy z serii: WG-UV  public   znalazły szerokie zastosowanie również w technologii produkcji wody w branżach spożywczych czy też wodociągowych gdzie eliminuje się duży koszt eksploatacji dozowanej chemii.  Jednocześnie uzyskuje się poprzez zastosowanie lamp UV wodę czystą  oraz przyjemniejszą dla ludzkiego organizmu , zaletą dezynfekcji wody UV jest to że eliminuje w bardzo dużym stopniu chemiczne substancje dodawane do wody .

 Redukcja mikroorganizmów typu guardia, kryptosporydium które nie są zabijane przez chlor. Redukcja legionelli w wodzie. Zauważalne zwiększenie się przezroczystości wody.

W naszej ofercie posiadamy lampy WG-UV public do filtracji wody dla obiektów prywatnych jak i publicznych o wydajności od 0,3m3/h~ 1870m3/h. W związku z doborem lampy UV skontaktuj się z przedstawicielem, bardzo ważna jest  uzyskanie odpowiedniego przepływu przez lampę UV przy odpowiedniej ilości  J/m2. WG-UV public urządzenia wykorzystują promieniowanie ultrafioletowe o długości fali 254 nm, które uszkadzają DNA  bakterii lub wirusa, brak oddziaływania na ludzki organizm.

 Sterylizacja wody WODAR

 ZALETY:

 • WG-UV ma wiele zalet w zastosowaniach przemysłowych. Urządzenia te charakteryzuje się prostota korzystania i bezobsługowa praca jedynie trzeba kontrolować czas pracy. W zależności od producenta i palników należ je wymieniać po określonym czasie pracy w granicach od 8-12 tys godzin.
 • WG-UV jest wolny od związków chemicznych i nie wytwarza produktów ubocznych dezynfekcji (Disinfection by-products – DBPs).
 • Systemy mogą być łatwo instalowane w istniejących stacjach uzdatniania wody oraz oczyszczalniach ścieków ze względu na niewielkie gabaryty.
 • WG-UV może być stosowany jako zabezpieczenie przed filtrami osmotycznymi, ultrafiltracyjnymi jeżeli woda nie jest odpowiednio zabezpieczona. Membrany RO i UF są narażone na zakażenia bakteriologiczne co może prowadzić do zaczopowania. Czytaj więcej link 
 • WG-UV po filtracji na węglach aktywnych do dezynfekcji wody źródlanej aby zminimalizowania zanieczyszczenia mikrobiologicznego w zakładach napojów pitnych.
 • WG-UV minimalizuje koszty stosowania chemii ograniczając zapotrzebowanie na biocydy. Najlepsze efekty stabilizacji bakteriologicznej można uzyskać na cyrkulacji wody.  
 • WG-UV może być stosowany do dezynfekcji wody technologicznej  zmniejszając poziom TOC.
 • WG-UV można zastosować w linii recyrkulacji w zbiornikach wody uzdatnionej, dla redukcji pozostałych części ozonu oraz zapewnienia dodatkowej dezynfekcji i kontroli mikrobiologicznej.
 • Ścieki mogą być dezynfekowane poprzez UV w celu bezpiecznego rozładowania mikrobiologicznego.
 • WG-UV mogą być łączone z zaawansowanymi technologiami przetwarzania (np. nadtlenek wodoru, ozon, itp.) w celu usunięcia licznych szkodliwych i trudnych do usunięcia związków.
 • WG-F-UV może być stosowany po filtrach cząstek stałych w obiektach wodnych( stawy, oczka wodne itp.)do dezynfekcji wody, znacząco redukuje zanieczyszczenia mikrobiologicznego pochodzące z ryb i skorupiaków. Technologia ta prowadzi do zmniejszenia BZT i rozwoju chorób i śmiertelność gatunków wodnych.
 • Ultrafiolet niszczy-utlenia chloraminy, które są przyczyną podrażnienia oczu oraz charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu wody. Przy zainstalowaniu UV zostało zaobserwowane zmniejszenie się ilości dozowanego chloru o ok. 50%  (przy automatycznych stacjach dozowania) bez zwiększenia się ilości bakterii w wodzie cyrkulacyjnej. Koncentrację chloramin zredukowano do ok. 75% na obiektach basenowych.

INFORMACJE TECHNICZNE:

Ważne informacje  na temat dezynfekcja promieniami WG/UV public. Istotna wiedza dla inżynierów z zakładów uzdatniania wody i prywatnych ujęć, więcej na temat sterylizacji wody metodą  ULTRAVIOLET. Zaletą promienników amalgamatowych  jest natychmiastowy ponowny zapłon po wyłączeniu lub zaniku napięcia. Niska temperatura pracy promienników oraz specjalnie dobrana średnica chroni rury kwarcowe je przed osadzaniem się depozytu wapniowo magnezowego tzw. kamienia. Zastosowanie dezynfekcji ultrafioletem  pozwala zniszczyć wszystkie bakterie i wirusy w wodzie.

Stosowanie ultrafioletu pozwala zniszczyć bakterie  do poziomu stawianego  wodzie  pitnej oraz skutecznie zredukować chloraminy. Długość fali emitowana przez promienniki niskociśnieniowe 254 nm jest  najbardziej zbliżona do 260 nm gdzie występuje zjawisko największej skuteczności dezynfekcyjnej. Zjawiskiem niezwykle korzystnym jest rozkład chloramin . Maksymalna długośc fali przy której zachodzi dysocjacja monochloramin wynosi 336,4 nm, dichloramin 280,3 nm,  trichloramin  340 nm. Fale o większych długościach nie rozkładają chloramin. Moc niezbędna  do  dezynfekcji wody  1 m3  wody  wynosi  od 7,6 W  w  modelu AM1 do 4,1 W w modelu AM15 przy dawce 400 J/m2.  Zalecana minimalna dawka to 400 J/m2. Znacznie lepsze rezultaty są osiągane przy dawce 600 J/m2 i powyżej.

Skuteczność  rozkładu chloramin.

Rozkład chloramin  zachodzi dla fal długościach mniejszych niż 280,3 nm.

Promienniki amalgamatowe  praktycznie całą moc wysyłają o częstotliwości 254 nm.

Promienniki średniociśnieniowe  ponad 70%  emisji maja pomiędzy 250-280 nm.

Średnia częstotliwość  promieniowania przypada na fale 257 nm moc 70% całości UV

Moc 30% średnia długość fali 225,6 nm

Skuteczność rozkładu chloramin zależy od energii niesionej przez fale.

Energia fal i jednocześnie skuteczność usuwania chloramin pobór przez każdy z promienników identycznej mocy. 

Skuteczność usuwania chloramin przeliczona na procenty przy poborze przez każdy promiennik 100 wat mocy.

Na tej podstawie widzimy jak mało sprawne są promienniki średniociśnieniowe  oraz o ile lepsze  są  nowe promienniki w modelach AM

Jeżeli założymy identyczny pobór mocy to  skuteczność usuwania chloramin będzie wynosiła:

Promienniki średniociśnieniowe podczas pracy muszą mieć temperaturę banki pomiędzy 700-900 C. Oznacza to bardzo wysoką temperaturę  na powierzchni rury osłonowej i błyskawiczne powstawanie depozytu wapniowo-magnezowego. Urządzenia te muszą być wyposażone w układ czyszczenia rur osłonowych .Bez czyszczenia mechanicznego rury zostaną pokryte kamieniem w ciągu kilku godzin .

Promienniki amalgamatowe do osiągnięcia  100% wydajności potrzebują temperatury 65C na bańce.  W praktyce powierzchnia rury osłonowej ma temperaturę poniżej 40C , co zabezpiecza przed osadem wapiennym( osad powstaje na powierzchniach o temperaturze powyżej 55 C).


Dobieramy urządzenia do przepływu pomp wody, instalujemy lampy WG-UV, przeprowadzamy rozruch i przeszkolenie klienta. Montaż w jeden dzień, co najważniejsze dbasz o bezpieczną i zdrową wodę. Na obiektach publicznych jest  coraz więcej  zakażonych instalacji tzw. biofilmem bakteryjnym.


sterylizatory wody, lampa UV-WODAR


Uzdatnianie WODY-WODAR