Water Morion System- naturalnie zjonizowana woda alkaliczna

Więcej+

Technologia Impulsowa zmienia strukturę kryształów węglanu wapnia w mono kryształy przypominające igły.

Więcej+

Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody- Zmiękczanie Wody Alternatywa

System przeciw osadom z węglanu wapnia(CaCO3) tzw. kamień kotłowy.

Urządzenia z serii IMPULS to nowoczesny system rozszczepiający wodorowęglan wapnia "kamień kotłowy CaCO3" na mono kryształy. Urządzenia te zmieniają całkowicie podejście technologiczne do stosowania dotychczasowych stacji zmiękczania wody regenerowanych chlorkiem sodu (zwykła sól). Technologia z serii IMPULS pozwala na nieograniczone przepływy dla średnic 1/2"~120", pozwala na nieograniczone możliwości zastosowania tam gdzie jest twarda woda. Jeżeli masz już instalacje zarośniętą kamieniem to urządzenie je rozpuści bez żadnej chemii. Ca(HCO3)2 + IMPULS => CaCO3 + CO2 + H2Oimpulelektrycznyprzemysl

 

Bezsolna alternatywa dla urządzeń zmiękczających wodę. Jeżeli masz problem w technologii z twardą wodą to urządzenie rozwiąże Twój problem. Urządzenia zostały sprawdzone rezultaty są potwierdzone. Zapraszamy do zapoznania się z technologią impulsową, która zmienia podejście do problemu jakim jest kamień tworzący się z twardej wody. Posiadamy urządzenia na stanie magazynowym dla wydajności do 1100 m3/h, dla większych wydajności urządzenia wykonujemy na zamówienie. Jeżeli masz już instalacje zarośniętą kamieniem to urządzenie je rozpuści bez żadnej chemii.

IMPULS jest ekologicznym systemem uzdatniania wody, zabezpieczającym instalację wodną i urządzenia przed osadzaniem się kamienia wapiennego oraz rdzy. Technologia IMPULS to proces fizycznego odkamieniania wody. Specjalne elektroniczne impulsy odwracają przebieg krystalizacji wapnia w wodzie oraz blokują powstawanie bieżącego kamienia Ca(HCO3)2 wodorowęglanu wapnia. Ca(HCO3)2 +IMPULS = CaCO3 + CO2 + H2O

 

 

 


Poniżej przedstawione są fotografie wody wykonane za pomocą mikroskopu elektronowego. Struktura kamienia przed zastosowaniem technologii impulsowej (po lewej stronie) oraz struktura kamienia po zastosowaniu technologii impulsowej (po prawej stronie).

impuls elektryczny

          Dla przykładu tradycyjny zmiękczacz wody przy pełnym obciążeniu np. 50 m3/h i przy twardości średniej 20 st N praca 24H zużyje 35 Ton soli pastylkowej na miesiąc. Koszt eksploatacji urządzenia Impuls w skali roku są znikome i wynoszą ok 60 zł. Rachunek jest prosty. 

Doświadczenie pokazuje że zmiękczanie wody na żywicach jonowymiennych staje się nieopłacalne powyżej 15~20 m3/h. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na miękką wodę wzrasta zużycie soli i technologia ta staje się nieopłacalna.

Czy system IMPULS może zastąpić technologię standardową ? TAK

W wielu przypadkach gdzie problemem jest tworzący się kamień z twardej wody system impulsowy rozwiązuje problem w całym zakresie.

Trzeba też wspomnieć że istnieją technologie procesowe gdzie należy usunąć całkowicie węglan wapnia. W takich przypadkach stosujemy technologię zmiękczania jonitowego.

IMPULS nie redukuje węglanu wapnia urządzenie to zmienia jego formę z wodorowęglanów na mono kryształy. Mówiąc prostym językiem twardość wody na wejściu przed urządzeniem jest taka sama jak i po urządzeniu ale forma przetworzenia węglanów impulsem elektrycznym zmienia możliwość tworzenia twardych osadów.

Urządzenie IMPULS podłączasz do prądu i od razu działa zaczyna czyścić instalacje, tworzy monokryształy z wodorowęglanów wapnia (twardości ogólnej zawartej w świeżej dopływającej wodzie) które nie przylegają już do instalacji.

Technologia i Warunki

Powstały węglan wapnia w postaci monokryształu traci zdolność przyczepiania się do innych powierzchni.

Technologia firmy IMPULS oparta jest w zależności od urządzeń i zapotrzebowania na pojemnościowych impulsach elektrycznych, elektrostatycznych, magnetycznych, nie wykorzystuje soli ani jakichkolwiek substancji chemicznych. W różnych modelach są zastosowane różne generatory mocy impulsów volt-owych. Dostarczamy bardzo szeroki zakres urządzeń praktycznie na każdą średnicę.

 • ekologiczne rozwiązanie problemów z kamieniem wapiennym
 • bez użycia soli i chemii
 • odpowiednie dla średnicy rur od 1/2" do 120" (8-3048 mm)
 • elektronika zatopiona w żywicy termicznej zainstalowana w szafce IP65 gwarantuje wytrzymałość, jakość i bezpieczeństwo (w zależności od modelu)
 • bezinwazyjna instalacja (bez przecinania rur)
 • wykonujemy najmocniejsze urządzenia na rynku światowym, potrafimy uzyskać z generatora jeden impuls 120V
 • na specjalne zamówienie wykonujemy urządzenia impulsowe w ochronie zabezpieczenia ATEX, dla stref wybuchowych
 • obecnie wszystkie instalacje powyżej 40" do 120" wykonujemy na zamówienie z gwarancją pisemną działania dobranej przez nas technologii w razie nie działającej technologii klientowi zwracany jest koszt zakupu urządzeń
 • przy większych przepływach powyżej 10" należy podać średnicę rurociągu, grubość ścianki rurociągu, z jakiego materiału jest wykonana oraz analizę fizykochemiczną wody lub ścieku
 • działa przez każdy rodzaj materiału, miedź, stal nierdzewna, stal czarna ocynkowana, plastik, PVC, PE-x, wielowarstwowe rury (na dowolną mieszankę materiału) itd. Nie działa na rurach ołowianych.

Istnieje wiele powodów, dlaczego technologia z urządzeniami IMPULS jest dobra i warto ją stosować.


W 2016 roku wprowadziliśmy najbardziej innowacyjną technologię w przemianie wodorowęglanu na monokryształ. Urządzenia są wyposażone w czujnik przepływu jak i dwa rodzaje cewek otwartych, które w stosunku do konkurencji emitują dwoma polami elektrycznymi z mocą 48V/ impuls na przepływającą twardą wodę. Impuls Pro jest obecnie najmocniejszym urządzeniem sprzedawanym na rynku Europejskim wyposażonym w 48 programów dostosowanych do potrzeb klienta.

WG-IMPULS STANDARD

od 1 m3/h do 61 m3/h

WG-IMPULS PRO

od 27 m3/h do 1100 m3/h

WG-IMPULS PRO INDUSTRIAL od 1100 m3/h +>

Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody-WODAR

Przy zastosowaniu technologii IMPULS zawsze będziesz miał czystą instalacje.

Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody-WODAR


Jeżeli masz problem z zarośniętymi rurociągami, wymiennikami ciepła: płytowe, rurowe, zbiorniki wody ciepłej czy też inne zadzwoń lub skontaktuj się drogą mailową a pomożemy Ci rozwiązać problem z kamieniem kotłowym na którym rozwija się legionella i inne bakterie. Jeżeli nie możesz sobie poradzić z legionella pomożemy Ci ją usunąć, posiadamy do tego celu specjalistyczny sprzęt. Przeprowadzamy dezynfekcje sieci wody ciepłej na dużych obiektach publicznych.

Przy zastosowaniu systemu IMPULS redukujemy możliwość rozwoju bakterii w instalacjach wodnych.Rozwiązanie impulsu elektrycznego daje niesamowite możliwości i wyniki działania na istniejący kamień w wodzie( węglan wapnia). Wiele obiektów zostało wyposażonych w tą technologie w których problemy z zarastaniem urządzeń technicznych przestał istnieć.


IMPULS PRO alternatywa zmiękczania wody od 27~1100 m3/h dla średnic 3"~20"

Urządzenia z serii IMPULS PRO skierowane są do lekkiego przemysłu gdzie przepływy wody sięgają do 1100 m3/h. Urządzenia z serii PRO w 95% są zamknięte w szafach podlegających przepisom o szczelności IP. Wysoka jakość, bardzo długa żywotność.

Linia WG-IMPULS PRO skierowana jest do przemysłu lekkiego gdzie średnice rurociągów nie przekraczają 20” Obejmuje swoim zakresem rury do wymiaru 20’’ (500 mm). Zaprojektowana została aby sprostać wymaganiom klientów komercyjnych. Urządzenia serii IMPULS PRO pozwala dopasować program generowanych impulsów do ilości przepływającej wody uwzględniając też materiał z jakiego zostały wykonane rury.

Pole zastosowań obejmuje:

Budynki, bloki mieszkalne, biurowce i instytuty, baseny publiczne, pola golfowe, fitness cluby,

drukarnie, przemysł przetwórczy, spożywczy, tekstylny, spirytusowy, przemysł tworzyw sztucznych, szpitale, domy opieki społecznej, uzdrowiska, rolnictwo przy uprawach roślin, hodowla zwierząt, systemy irygacyjne, zabezpieczenie urządzeń rolniczych nawadniających, hotele i pensjonaty, restauracje i kawiarnie, statki wycieczkowe i wiele innych tam gdzie kamień stanowi problem a nośnikiem jest woda.

Wśród korzyści przy zastosowaniu urządzeń z serii IMPULS PRO można wyróżnić:

 • wydłużenie żywotności profesjonalnego wyposażenia i sprzętu poprzez neutralizacje kamienia wodnego,
 • redukcję biofilmu który zawsze rozwija się na podbudowie kamienia z wody, a co za tym idzie zagrożenia bakteriologicznego,
 • zmniejszenie ilości czasu i pracy przeznaczonych na czyszczenie urządzeń technicznych z kamienia CaCO3,
 • redukcję czynności serwisowych przy systemach nawadniania i nawilżania,
 • znacząca poprawa jakości zasilanie wodą wszystkich urządzeń technicznych które mają bezpośredni kontakt z wodą,
 • ochrona wymienników płytowych, jarda, spiralnych przy braku strat energii cieplnej dzięki czystym wymiennikom ciepła.

 

 Model

 Maksymalna średnica rury

 Przepływ Max.m 3/h(*dla rur stalowych)

 Zdjęcie Urządzenia

 

WG-IMPULS

PRO 50MI

 

2"(50 mm)

 

0,2~11(16)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 65MI

 

21/2” (65 mm)

 

0,3~18 (26)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 80MI

 

3" (80 mm)

 

0,5~27 (40)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

600 PRO

4" (100 mm)

56~113

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

PRO 100MI

4" (100 mm)

0,8~42 (62)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

PRO 125MI

5" (125 mm)

1,4~66 (100)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

PRO 150MI

6" (150 mm)

2~100 (140)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

WG-IMPULS

PRO 200MI

8" (200 mm)

3,2~170 (250)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 250MI

 

10" (250 mm)

 

6~270 (400)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 300MI

 

12" (300 mm)

 

8,0~380 (560)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 400MI

 

16" (400 mm)

 

13~680 (1000)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR
 

WG-IMPULS

PRO 500MI

 

20" (500 mm)

 

24~1100 (1600)*

 Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody - WODAR

 


IMPULS PRO alternatywa zmiękczania wody od 1100 m3/h + > dla średnic 20"~120"

Linia IMPULS PRO INDUSTRIAL to specjalna seria dedykowana do zabezpieczania bardzo drogich instalacji ciężkiego przemysłu takiego jak elektrociepłownie, huty stali, transport wody ciepłowniczej dalekiego zasięgu, kopalnie, przemysł wydobywczy, fabryki rafinerii, wszędzie tam gdzie instalacje są aktywom dla każdego przedsiębiorstwa. My zabezpieczymy je przed niszczeniem i drogim serwisem. Seria IMPULS PRO INDUSTRIAL jest zawsze wykonywana na zamówienie z gwarancją poprawności działania technologii dostarczanej przez firmę IMPULS.

Linia WG-IMPULS PRO industrial to przemysł ciężki do 120”

To urządzenia, które można zainstalować na rurociągach do średnicy 120’’(3048 mm).

Jest to seria zaprojektowana do wszelkich zastosowań przemysłowych, m. in. stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków, kopalnie (na życzenie klienta wykonujemy atest atex do stref zagrożonych wybuchem), miejskie przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, huty aluminium, przemysł chemiczny, itp. Korzyści, które płyną z zastosowania linii Industrial to:

 • wzrost wydajności produkcji poprzez redukcję osadów następuje szybsza sedymentacja,
 • zmniejszenie chemii lub całkowite zaprzestanie dozowania, która służy do zabezpieczenia przed odkładaniem się kamienia w oczyszczalniach ścieków i innych branżach
 • brak dodatkowych kosztów i przerw w produkcji poprzez przestoje serwisowe usuwające kamień z urządzeń technicznych,
 • oszczędności poprzez rzadsze przeglądy i czyszczenie urządzeń,
 • zwiększona wydajność dostaw wody jak i odciążenie pracy pomp poprzez zmniejszenie strat ciśnień na rurociągach tłocznych
 • szybka amortyzacja poniesionych kosztów zakupu urządzeń do descalingu i ochrony bieżącej instalacji i urządzeń technicznych
 • łatwe odkamienianie powierzchni wymienników ciepła bez konieczności stosowania ostrych środków
 • redukcja zużycia środków chemicznych w wielu zastosowaniach przemysłowych gdzie chemię liczy się w tonach,
 • maksymalne wydłużenie eksploatacji rurociągów, zasów i drogich urządzeń wykorzystywanych w technologiach pomiarowych i przepustowych

 

Impulsowa Technologia Uzdatniania Wody- WODAR

 

Urządzenia IMPULS do zabezpieczenia przed twardą wodą montujemy na wszelkiego rodzaju instalacji, poniżej przykładowe zdjęcia z montażu. Klient jedynie co musi wykonać, to doprowadzenie w miejscu wskazanym przez naszego fachowca zasilanie elektrycznego. Urządzenia z serii IMPULS PRO INDUSTRIAL można montować na zewnątrz, szafy muszą być jedynie zabezpieczone przed opadem deszczu. IMPULS PRO jest zabezpieczony przed mrozem, posiada wbudowaną grzałkę, która przy obniżeniu temperatury poniżej 1 st. C automatycznie się załącza zabezpieczając układ sterujący.

 

Systemy z serii IMPULS PRO wykonane są z najwyższej jakości elektroniki co zapewnia im bardzo długą żywotność. Jego ciągła praca od wielu lat , bo od 25 na wielu obiektach pokazuje że są to urządzenia długo wieczne. IMPULS PRO został tak zaprojektowany aby mógł pracować w bardzo ciężkich warunkach, a przede wszystkim zabezpieczać linie dalekiego zasięgu przed odkładaniem się kamienia który tworzy się z twardej wody. SERIA IMPULS PRO INDUSTRIAL to urządzenia skierowane do obiektów inżynieryjnych takich gdzie średnice rurociągów tłocznych przekraczają 20"

 

Zabezpieczenie wewnętrznych urządzeń przed kamieniem i korozją, to duże oszczędności oraz nieprzerwane dostawy ciepłej czy zimnej wody. Odciążenie pracy pomp, zarośnięte rury podnoszą opór na przepływie. IMPULS PRO zabezpiecza zasuwy przed ich degradacją i niszczeniem, zabezpiecza wiele czujników, sond i urządzeń pomiarowych, które znajdują się w środku rurociągu.  Wszędzie tam gdzie występuje twarda woda, możesz z dużym powodzeniem zastosować nasze urządzenia, które w stosunku do technologii zmiękczania jonitowego są bardzo tanie w eksploatacji. Technologia z serii IMPULS INDUSTRIAL na prostym rurociągu tłocznym utrzymuje się do 10 km, to pokazuje ogrom możliwości zastosowania naszych urządzeń.

 


 

Gwarancja na wszystkie urządzenia impulsowe 10 lat!

Urządzenie impulsowe dla wydajności szczytowej 100 m3/h praca ciągła Aquapark, zabezpieczenie technologi wody cyrkulacyjnej oraz wejściowej na cały obiekt.

foto3

 

foto2

 

Urządzenie impulsowe dla wydajności szczytowej 10 m3/h praca ciągła zakład spożywczy, cały zakres.

foto4

 

impuls elektryczny, zmiękczanie wody-przemysł

 

impuls elektryczny, zmiękczanie wody-przemysł

 

impuls elektryczny, zmiękczanie wody-przemysł

 

impuls elektryczny, zmiękczanie wody-przemysł

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące technologii impulosowej skantaktuj się z nami:

 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel: 501 658 668

Zapraszamy również na naszą drugą stronę poświęconą technologii impulsowej: www.impulswodar.pl

WODAR - OFERTA


filtry ro 260 Custom

Filtry do wody

impuls wody Custom

Impuls elektryczny

wateri filtry do wody Custom

Filtry WATERI

zmiekczacz

Zmiękczacze wody

dystrybutor wody

Dystrybutor wody

odrzelazianie wody Custom

Odżelaziacze wody